Leonardo Da Vinci | 500 Görsel Eşliğinde Yaşamı ve Eserleri


                                                 

Açıklama

Leonardo da Vinci – 500 Görsel Eşliğinde Yaşamı ve Eserleri

İlham verici sanatçı, mühendis, mucit ve bilim insanı Leonardo da Vinci’nin yaşamı ve eserleri üzerine uzman ve kapsayıcı yeni bir referans kitabı.

Kitap, sanatçının yaşamını, yolculuklarını, sanatsal ilhamını ve Rönesans İtalya’sının tarihsel bağlamını capcanlı bir şekilde okurlara sunmaktadır.

Leonardo’nun olağanüstü resimleri, icatları ve şaşırtıcı not defterleri dahil olmak üzere, önemli işleri gözler önüne serilmektedir.

Sanatçının mirası ile sanat, bilim ve mühendislik alanlarına yaptığı büyük etki derinlemesine incelenmiştir.

500 göz kamaştırıcı resimden oluşan olağanüstü bir derleme.

Tipik “Rönesans İnsanı” Leonardo da Vinci’nin dehası, yaşamın hemen her alanında kendisini hissettirmektedir.

Bugün en çok büyüleyici resimleriyle bilinen Leonardo, çoğu kendi döneminde hayata geçmese de, bilim, mühendislik ve mimarlık tasarımlarıyla da ünlüdür.

Bu göz alıcı kitabın ilk bölümünde, Leonardo’nun hayatı ele alınmıştır. 1452’de küçük bir İtalyan köyü olan Vinci’de başlayan yaşam öyküsünde, çocukluğuna, kariyerinin erken dönemine, etkilendiği kişilere, arkadaşlıklarına değinilmiştir. Loenardo, Floransa’da, Andrea del Verrocchio’nun çıraklığını yaptıktan sonra, pek çok portre siparişi aldığı Milano’ya taşınmış, sonrasında insan bedeninin oranları üzerinde çalışmaya başlamış ve sonunda Rönesans Dönemi’nin en önemli simgelerinden biri olan “Vitruvius İnsanı”nı yaratmıştır.

1495 yılında, Leonardo büyük bir fresk üzerinde çalışmaya başlar. Son Akşam Yemeği. Fresk daha tamamlanmadan, bir dehanın işi olarak yüceltilir. Leonardo, resimleriyle ünlü olsa da, pek çok kez onları yarım bırakmış ve öbür ilgilerine yönelmiştir…

En Önemli 300 Çalışmasından Oluşan Galeri ile Sanatçının Yaşamı ve Sanatının Resimli Açıklaması ROSALIND ORMISTON
Çevirmen
: Mehmet Barış Albayrak

Orijinal Adı
Leonardo da Vinci - His Life and Works in 500 Images

Yılı
2014

ISBN
9786053609377

Genişlik
 22,5

Yükseklik
29

Sayfa Sayısı
256


Buradan satın alabilirsiniz.


Daha yeni Daha eski

نموذج الاتصال